II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015

 1. Dzisiaj, jak już ogłaszaliśmy, przed kościołem do puszek, będą zbierane ofiary na pomoc polskim misjonarzom pracującym na całym świecie.  O godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich zmiana tajemnic różańcowych. O 16.00 Msza św. zbiorowa.
 2. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Na sobotę 7.03.15 r do sprzątania prosimy rodziny z Parcelacji. nr 359. do 364. Na poniedziałek  9.03.15 r. prosimy nr 365 do 3369 a.
 3. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi św. W piątek odwiedziny chorych od 8.00.
 4. W tym roku, kiedy będziemy obchodzić 40-lecie koronacji obrazu Matki Bożej, serdecznie zachęcamy wszystkich do odprawienia 5 Pierwszych Sobót Miesiąca – niech to będzie nasz duchowy  dar  dla naszej Pani Jodłowieckiej.
 5. W piątek Droga Krzyżowa rano o 6.30. Po południu połączona ze Mszą św. o 15.30 i o 17.30. Zapraszamy wszystkich, dzieci niech przyniosą swoje krzyżyki.
 6. Ofiarodawców cegiełek na witraż św. Krzysztofa prosimy o odebranie breloczków z Matką Bożą Pocieszenia i św. Krzysztofem w zakrystii.
 7. Dziękujemy różom różańcowym za ofiary na witraż św. Michała Archanioła: Róży pani Marii Barszczak za 340 zł. Marii Rymarz 305 zł. Grażyny Zając 225 zł. Bóg zapłać.
 8. Serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi Kucab i Janowi Pich za zrobienie konfesjonału dla ks. Prałata i trzech klęczników. Panu Józefowi Pieszko jeszcze raz serdecznie dziękuję za ofiarowane deski dębowe na konfesjonał i boazerię.
 9. Jutro chcemy rozpocząć prace w naszym kościele. Kupiliśmy rusztowanie. Zdjęliśmy boazerię i okazało się, że ściany są zawilgocone. Trzeba będzie je osuszać specjalną metodą. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się wykonać zaplanowane prace.
 10. Aby wybrać nową Radę Duszpasterską potrzebne są wasze propozycje, dlatego prosimy o podawanie nazwisk kandydatów do Rady Duszpasterskiej na karteczkach na tacę.
 11. 15 marca o godzinie 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji obecnej Rady Duszpasterskiej, jako wyraz podziękowania za wieloletnią pracę dla naszej parafii.
 12. W czwartek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
 13. W piątek po Mszy św. spotkanie RAM-u.
 14. W przyszłą niedzielę, 8 marca, będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet z racji ich święta, szczególnie na sumie 11.00 będziemy prosić dla nich o potrzebne łaski.
 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont naszego sanktuarium.
 16. W środę 4 marca wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. Dzień imienin Księdza Prałata Kazimierza Wójcikowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, w tym dniu do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta, na Mszy św. o 17.00.