IV Niedziela Wielkanocy 26 maja 2015 r.

Znalezione obrazy dla zapytania obraz Dobrego Pasterza

 1. W ubiegłym tygodniu przeżyliśmy piękny czas rekolekcji ewangelizacyjnych. Dzisiaj pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło. Dziękujemy naszej straży pożarnej za użyczenie nam sali. Panu dyrektorowi dziękujemy za otwartą szkołę. Wyrażamy wdzięczność Kręgom Rodzin, radnym parafialnym, paniom pracującym w kuchni, panu Marianowi Romanikowi i Zbigniewowi Zającowi za udostępnienie autobusu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Marii Bal z Bolestraszyc za ofiarowanie nam ponad 500 drożdżówek.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dzisiaj o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań.

O godz. 17.00 Mszy święta zbiorowa.

 1. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie majowym zmiana tajemnic różańcowych a różaniec przed sumą poprowadzi róża pani Joanny Klojzy.
 2. Msze św. w tygodniu o godzinie 7.00 i o 18.00.
 3. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Na środę po Mszy św. wieczornej, bardzo prosimy rodziny ze Świebodnej od numeru 63 do 73. A na sobotę też po Mszy św. od nr. 74 do 83.
 4. W Środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Pawła II.
 5. W środę po Mszy św. próba przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków. Obecność obowiązkowa.
 6. W czwartek spowiedź przed wizytacją i bierzmowaniem od godziny 17.00. Do tej spowiedzi zachęcamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy obchodzą I Piątki, bo w piątek nie będzie możliwości spowiedzi ze względu na wizytację.
 7. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota maja. Odwiedziny chorych od 8.00.
 8. Po południu w piątek 1 maja 2015 r będziemy przeżywać kanoniczną wizytację ks. Arcybiskupa Józefa Michalika. Ks. Arcybiskup przyjedzie na godzinę 15.00 by pobłogosławić pielgrzymkę rowerową. Odwiedzi cmentarz gdzie będzie się modlił za naszych zmarłych.
  Później o 17.00 uroczyste powitanie ks. Arcybiskupa i prezentacja poszczególnych grup parafialnych. O 17.30 Nabożeństwo majowe a po nim Msza św. z sakramentem bierzmowania.
 9. Bardzo prosimy o pełne zaangażowanie w przygotowanie tej wizytacji. O posprzątanie cmentarza.
 10. Serdecznie dziękujemy za prace wykonane w tym tygodniu, zwłaszcza za prace przy ogrodzeniu i parku pielgrzyma. Panu Janowi Olszańskiemu, Tadeuszowi Olszańskiemu i Janowi Mikłaszowi dziękujemy za zrobienie i zainstalowanie płotków na kwiaty.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj przyszli by posprzątać teren wokół kościoła i plebanii. Prawdę mówiąc myśleliśmy się, że będzie więcej ludzi. To przecież nasza wspólna sprawa.

Zapraszamy was jeszcze na jutro, na 8.00 by dokończyć rozpoczęte prace a kandydatów do bierzmowania zapraszamy jutro na godzinę 16.00 z grabkami i rydlami, potrzebujemy waszej pomocy by uporządkować park pielgrzyma.

 1. Szkoła Gry na Gitarze w czwartek o 16.30.
 2. We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów. Obecność obowiązkowa

2 maja 2015 r. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Święto flagi państwowej.

 1. W naszej parafii Msze św. o 7.00, 11.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym.. O godzinie 15.00 Sympozjum naukowe na temat „40 lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia”. Program jest na folderach i na plakatach. Zapraszamy wszystkich.
  Mszę św. o 18.00, na zakończenie Sympozjum, odprawi ks. bp. Stanisław Jamrozek.
 2. 3 maja o 11.00 Msza św. w intencji strażaków.
  O 20.00 Wieczór Maryjny, jako kolejny etap naszego przygotowania do rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Poprowadzi go ks. Łukasz Staszewski znany nam z Radia Fara.
 3. W naszym kiosku można kupić pamiątkowe obrazki i dewocjonalia.