XI Niedziela Zwykła 14.06.2015 r.

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont naszego sanktuarium. O 16.30 Nabożeństwo czerwcowe. O 17.00 Msza św. zbiorowa.
 2. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża pani Grażyny Zając. Prosimy także tę różę o dyżur w sanktuarium od 14.00 do 16.00.
 3. Msze św. w tygodniu o godzinie 00 i o 18.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.
 4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Na na sobotę po Mszy św. prosimy rodziny od nr. 36 do 43
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Pawła II.
 6. W niedzielę 5 lipca przychodzi do nas Piesza Pielgrzymka Przemyska. Będą uczestniczyć we Mszy św. o 7.00 po której, tradycyjnie – chcielibyśmy ugościć ich śniadaniem. W związku z tym zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej- na krótkie spotkanie – osoby, które przygotowują posiłki oraz panie z Rady Parafialnej.
 7. Prosimy, aby do zakrystii zgłaszali się uczniowie klas I i II gimnazjum po odbiór indeksów a także ci, którzy nie byli na spotkaniu w czwartek.
 8. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy parafii. Udało się nam wykonać wiele prac. Szczególnym sukcesem są wyrównane ściany. Dlatego serdecznie dziękuję panom Wiesławowi i Darkowi Pupce, Andrzejowi i Łukaszowi Kędzior za tak piękne potynkowanie ścian za darmo. Jest to ich dar dla Matki Bożej i naszej parafii. Bóg zapłać.
 9. Zainstalowaliśmy także bramę wjazdową na plebanię, która zamyka ogrodzenie. Przy tym ogrodzeniu napracowało się wiele ludzi, pragnę im za tę prace serdecznie podziękować. Nie chciałbym kogoś pominąć, dlatego podziękowanie składam dla wszystkich na ręce pana sołtysa. A za piaskowanie i malowanie dziękuję Marcinowi Pieszko i Pawłowi Buryło oraz tym którzy z nimi pracowali. Bóg zapłać.
 10. Rodzinie z Jodłówki serdecznie dziękuję za ofiarę 1000 zł. na remont sanktuarium a pani Genowefie Pakuła dziękuję za jesionowe brusy na ławki do „Parku Pielgrzyma”.
 11. Mam także prośbę do tych, którzy mogliby nam pomóc w zrobieniu boazerii. Potrzebujemy brusów dębowych, mogą być nawet metrowe. Czasem leżą one gdzieś niepotrzebne. Będziemy wdzięczni za każdy kawałek.
 12. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego zamierają wstąpić:

-Bogdan Marcin Głąb, kawaler, s. Stanisława i Zofii, ur. 5.07.1988 r. zam.  W Łopuszce Wielkiej i Wioletta Magdalena Wywrot, panna, c. Czesława i Marii, ur. 9.09.1990 r. zam. W Świebodnej. Zapowiedz. II

– Marcin Łukasz Rymarz, kawaler, s. Mariana i Wandy, ur. 14.01.1988 r. zam. W Jodłówce i Magdalena Joanna Wyczawska, panna, c. Bogusława i Bogumiły, ur. 2.09.1988 r. zam. W Muninie. Zapowiedź. II

– Bartłomiej Mateusz Pieszko, kawaler, s. Grzegorza i Małgorzaty, ur. 26.02.1987 r. zam. w Jodłówce i Justyna Ewa Świnkowska, c. Władysława i Janiny, ur. 21.12.1987 r. zam. w Jodłówce. Zapowiedź. II

 1. Ogłoszenie z Gminy: Urząd Miejski w Pruchniku informuje, że 1 września 2015 r. zostanie utworzona nieodpłatna publiczna szkoła muzyczna I stopnia w Pruchniku. Rekrutacja zostanie przeprowadzona w dniu 24 czerwca br. Do 23 czerwca wszyscy chętni powinni złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły. Wniosek składa się w Urzędzie Miejskim. Druki wniosków dostępne są w każdej szkole oraz w Urzędzie Miejskim w Pruchniku. Podpisał Burmistrz mgr inż. Wacław Szkoła