XIV Niedziela Zwykla 5 lipca 2015 r.

 1. Dzisiaj o 16.30 Różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. O 17.00 Msza św. zbiorowa.
 2. Msze św. w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Pawła II. W tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji. W modlitwie polecać będziemy biskupów, kapłanów i całą naszą wspólnotę diecezjalną.
 4. W sobotę liturgiczne święto św. Benedykta, patrona Europy. Modlitwą ogarnijmy nasz kontynent prosząc, by pozostał wierny swym chrześcijańskim korzeniom.
 5. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża pani Anety Kiper. Prosimy także tę różę o dyżur w sanktuarium w godz. od 14.00 do 16.00.
 6. W dniu wczorajszy z Przemyśla wyruszyła Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi polecają Panu Bogu, za wstawiennictwem Matki Najświętszej, również nasze intencje. Dlatego łącząc się z nimi duchowo, przez cały okres pielgrzymki a więc do 15 lipca, w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać pielgrzymowanie duchowe. W tym czasie zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną, po niej odmówimy dziesiątek różańca, a kto nie będzie mógł przyjść niech odmówi w domu. Informujemy także, że relacje z pielgrzymki można słuchać w Radiu „Fara” oraz na stronie internetowej. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie. Równocześnie dyrektor Radia „Fara” zwrócił się o pomoc w sfinansowaniu tych relacji, dlatego dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Na sobotę po Mszy św. wieczornej prosimy rodziny od nr. 71 do 82.
 8. Nadal trwają prace przy upiększaniu naszego Sanktuarium. Są one także przygotowaniem do uroczystości 40-lecia koronacji obrazu Matki Bożej, która odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia (główna Msza św. o godz. 11.30). Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy Sanktuarium oraz tym, którzy złożyli ofiary indywidualne na rzecz tego wyjątkowego miejsca. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na remont. Z góry dziękujemy za pomoc zarówno parafianom, jak i pielgrzymom.
 9. Bardzo proszę, aby zgłosili się, w celu odebrania indeksów i zaliczenia roku formacji do Bierzmowania, następujący uczniowie z gimnazjum: Konrad Buryło, Kacper Dobosz, Kacper Halejcio, Marcin Ilasz, Jakub Kolasa, Patryk Ostasz, Patrycja Węgrzyniak, Agnieszka Wywrot oraz po odbiór zaświadczenia o Bierzmowaniu Krystian Buryło s. Piotra.
 10. W najbliższą sobotę, związana z naszą parafią s. Estera Cegielna będzie obchodzić jubileusz 25-lecia życia zakonnego. Polecajmy ją w modlitwach.
 11. Przypominamy, że spowiedź w naszym Sanktuarium odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. Intencje Mszy św. przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii. Kancelaria parafialna czynna, w dni powszednie, pół godziny po każdej Mszy św. Intencje na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przed kościołem, natomiast ogłoszenia znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej sanktuarium: sanktuariumjodlowka.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów przed kościołem. Prosimy też o wpłaty na „Niedzielę” na III kwartał.
 13. Ciesząc się z obecności pielgrzymów, których serdecznie pozdrawiamy. Informujemy równocześnie, że w kiosku są do nabycia pamiątki z naszego Sanktuarium. Zachęcamy także wszystkich do odpoczynku w Parku Pielgrzyma. Można tam również urządzić sobie grilla.
 14. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku, w godz. 9.00-13.00 można oddać krew. Do czego gorąco zachęcamy.