XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia 2015 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Pocieszenia.
  O 17.00 Msza św. zbiorowa.
 2. Msze św. w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00.
 3. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej.
 4. Od piątku przeżywamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej pocieszenia, modlimy się o dobre przeżycie naszego odpust i o potrzebne łaski dla pielgrzymów.
 5. W sobotę zakończenie nowenny po Mszy św. wieczornej. O 20.30 zapraszamy na krótki wieczór Maryjny z Apelem Jasnogórskim.
 6. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie każdego dnia – godzinę przed każdą Mszą św. W sobotę spowiedź będzie także od 16.30. Serdecznie wszystkich zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi by uzyskać odpust zupełny. Dla dzieci i młodzieży będzie to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
 7. Jak już mówiłem w ubiegłą niedzielę – bardzo prosimy róże różańcowe o uwicie wieńców i przywiezienie ich w piątek na godzinę 13.00 do kościół. Mężczyzn z róż prosimy o pomoc w ich rozwieszeniu.
 8. Prosimy także o posprzątanie i udekorowanie terenów wokół własnych posesji.
 9. Miesiąc sierpień jest czasem trzeźwości – dla tych, co pili piwo w sierpniu mam taką propozycję by za każde piwo odpracowali 5 minut na rzecz sanktuarium.
  Zapraszam w środę na 8.00.
 10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Na sobotę rano prosimy rodziny od nr. 169 do 185
 11. Gorąca prośba do wszystkich o pełną mobilizację. OSP, Róże Różańcowe, Rada Duszpasterska, schola, chór.
 12. We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów.
  Dzisiaj ministranci wezmą do domu alby i komeżki do prania. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie by czyste wróciły do zakrystii.
 13. Panu Henrykowi Kulikowskiemu serdecznie dziękuję za ufundowanie drugiej wiecznej lampki do naszego sanktuarium. Koszt takiej lampki to ponad 3 tyś. zł.
 14. Panu Janowi Olszańskiemu z cała ekipą pragnę podziękować za zrobienie pięknej tablicy z obrazem Matki Bożej i zainstalowanie jej w ogrodzie.
 15. Dziękujemy także za prace wykonane w tym tygodniu. Rodzinom od numeru 201 do 250 dziękuję za piękne porządki wokół sanktuarium i parku pielgrzyma. Dziękuję panom Janowi Mikłaszowi, Tadeuszowi Olszańskiemu, Markowi Lepiarzowi, Janowi Gębalikowi z wnukami za prace przy parkingu. Dwa dni pracy przy bramie poświęcił pan Piotr Kiwacki, za co mu serdecznie dziękujemy.
  Trwają prace przy nowym kiosku i grzybkach. Może uda się je zakończyć do odpustu.
 16. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów. Informujemy też, że w kiosku są do nabycia pamiątki z naszego Sanktuarium.
  Ponadto w kiosku można nabyć dwie książki abp. Mieczysława Mokrzyckiego poświęcone wspomnieniom o Janie Pawle II. Cena jednej książki – 30 zł,.
 17. Spowiedź – prośba by traktować ją bardzo poważnie.
 18. Ogłoszenie – Burmistrz Gminy Pruchnik informuje o możliwości otrzymania stypendium dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń lub strony internetowej Gminy Pruchnik.
 19. Zbiórka krwi odbędzie się w przyszłą niedzielę w Pruchniku od 9.00 do 13.00.