23 Niedziela Zwykła 6 wrzesień 2015 r.

XXIII Tydzień Zwykły 6.09.2015 r.

 W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy piękne Uroczystości Odpustowe połączone z 40- leciem Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie. Dziękuję za piękne przygotowania ołtarza i kościoła. Za dekoracje, za bramy, przystrojone drogi i domy. Dziękuję za udostępnienie waszych pól na parkingi. Dziękuję za piękne wieńce dożynkowe. Dziękuję OSP, Policji, Radzie Duszpasterskiej, chórowi, scholii, służbie liturgicznej, panu organiście, kościelnemu, paniom pracującym w kuchni i wszystkim mieszkańcom naszej parafii, którzy całym sercem włączyli się w nasze uroczystości. Wszystko wypadło bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wasze zaangażowanie pociągnie tych, którzy nigdy nie włączają się w życie parafialne.
Pani Helenie Halejcio dziękuję za kwiaty do kościoła.

 1. Dzisiaj o 16.30 Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.

O 17.00 Msza św. zbiorowa.

 1. Msze św. w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00.
 2. We wtorek Święto Narodzenia NMP. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego  o 7.00, 9.00 i o 18.00 Msza św. połączona będzie z „Wieczorem Maryjnym”, który poprowadzi ks. Łukasz Staszewski. Będzie to wieczór wdzięczności za przeżyte uroczystości odpustowe.
 3. W przyszła niedzielę na Mszy św. o 9.00 będzie poświęcenie przyborów szkolnych. Pierwszaki przynoszą swoje plecaki, pozostali przyniosą jeden z przedmiotów szkolnych.
 4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Do posprzątania kościoła na poniedziałek prosimy rodziny od nr. 207 do 213.
  Na sobotę, po Mszy św. wieczornej prosimy rodziny od nr. 213 do 222b.
 1. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie ministrantów ze szkoły podstawowej.
  W czwartek zbiórka ministrantów starszych.
  W piątek I spotkanie RAM
  W piątek spotkanie kandydatów na ministrantów.
 2. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża pani Marii Barszcza.
  Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na remont naszego sanktuarium.
 3. W maju mieliśmy sympozjum naukowe w 40 rocznicę koronacji – z tej okazji została wydana książka jako jubileuszowe wotum wdzięczności. Zachęcam do kupienia i przeczytania tej ważnej publikacji.
 4. Państwu Stefanowi i Kazimierze Stanik serdecznie dziękuję za 1500 zł. na klinkiety do naszego sanktuarium. Dziękuję także rodzinie z Jodłówki za 1000 zł. na remont k-ła.
 5. 19 wrześnie do naszej parafii przybędzie Krzyż Oazowy.
 6. Od 18 do 24 października przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Parafialne.
  Bardzo proszę o gorącą modlitwę o dobre przygotowanie i przeżycie tych ćwiczeń duchowych.