Chrystus Zmartwychwstał

3_2.jpg

„JEST TAKA NOC, GDY CZUWAJĄC PRZY TWOIM GROBIE,NAJBARDZIEJ JESTEŚMY KOŚCIOŁEM –JEST TO NOC WALKI, JAKĄ TOCZY W NAS
ROZPACZ Z NADZIEJĄ (…).
TEJ NOCY OBRZĘD ZIEMI DOSIĘGA SWEGO POCZĄTKU,
TYSIĄC LAT JEST JAK JEDNA NOC: NOC CZUWANIA
PRZY TWOIM GROBIE…” (św. JP II).

Jak po nocy nadchodzi dzień, tak po przeżyciach pasyjnych rozbłysnął poranek Zmartwychwstania. Jest to niewypowiedziana radość pełna pokoju dla każdego serca, które wraz ze swym Panem przylgnęło w miłości do Krzyża. Tu, na Krzyżu, dokonało się największe zwycięstwo! Mocą Chrystusowego Krzyża dokonują się także nasze małe zwycięstwa. Zmartwychwstały Pan przychodzi, by nas obdarzyć swym Miłosierdziem i Pokojem.

CIESZĄC SIĘ Z TEJ ZWYCIĘSKIEJ MOCY CHRYSTUSA, SKŁADAMY WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM GORĄCE I SZCZERE ŻYCZENIA, ABY CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY BYŁ ZAWSZE WASZĄ SIŁĄ, WASZĄ NADZIEJĄ, MIŁOŚCIĄ I ŻYCIEM. NIECH TA MOC, PŁYNĄCA Z JEGO ZMARTWYCHWSTAŁEGO SERCA ROZPALA WASZE CODZIENNE ŻYCIE, OBEJMUJE WSZYSTKIE TROSKI RODZINNE, POMAGA W PRACY ZAWODOWEJ I TAK PROWADZI, ABYŚCIE W KAŻDEJ CHWILI WASZEGO ŻYCIA I W KAŻDYM DZIAŁANIU CZULI I UFALI, ŻE BÓG JEDEN JEST WASZYM PRAWDZIWYM ŻYCIEM, GDYŻ JEST BOGIEM ŻYWYCH. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY PAN NIESIE ULGĘ I BEZPIECZEŃSTWO KAŻDEMU. NIECH SPRAWI, BY WSZĘDZIE DAŁO SIĘ ODCZUĆ JEGO MOC ŻYCIA, POKOJU I WOLNOŚCI. NIECH BLASK PRAWDY ROZŚWIETLA WSZELKIE MROKI CODZIENNOŚCI, A WIARA W NOWE ŻYCIE NAPEŁNIA WASZE SERCA RADOŚCIĄ I POKOJEM.

NA TEN ŚWIĘTY CZAS ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA, OBFITOŚCI NA ŚWIĄTECZNYM STOLE, WIOSENNEGO NASTROJU W RODZINNYM GRONIE. NIECH TE ŚWIĘTA, TAK WŁAŚNIE PRZEŻYWANE POMOGĄ NA NOWO ODKRYĆ, ŻE BÓG JEST ZAWSZE Z NAMI…

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!