1 Niedziela Adwentu 27 listopada 2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy do 1 niedzieli adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana. Czas umartwienia, poprawy życia i konkretnych postanowień. Czas walki z naszymi nałogami. Szczególnie proszę o trzeźwość w tym okresie. Widzimy ile zła dzieje się w naszej parafii przez alkohol. Apeluję do tych, którzy handlują alkoholem by nie rozpijali ludzi, zwłaszcza nieletnich. Módlmy się o trzeźwość.
 2. O 15.30 Nabożeństwo różańcowe za zmarłych parafian, duszpasterzy i dobroczyńców naszego sanktuarium.
 3. O 16.00 Msza św. zbiorowa.
 4. Roraty w naszej parafii będą codziennie wieczorem o 17.00. Zapraszamy na nie całe rodziny. Dzieci niech przyniosą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Pytanie na jutro dla dzieci: Jak nazywa się dodatkowa świeca przy ołtarzu w czasie adwentu i dlaczego jest przepasana niebieską wstążką?.
 5. Od wtorku nowenną będziemy przygotowywać się do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość naszego kościoła. Na poniedziałek rano prosimy rodziny z Jodłówki od nr 39 do 43 a na sobotę rano rodziny z Jodłówki od nr 44 do nr 53.
 7. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 8.00.
 8. W piątek spotkanie klas III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
 9. w Fatimie prosiła o pięć I Sobót Miesiąca. Zachęcam do podjęcia tej pięknej praktyki w czasie, gdy przygotowujemy się do 100 rocznicy objawień w Fatimie.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie z rodzicami klas III w ramach przygotowania do I Komunii św. ( 8.12.2016 r. dzieci otrzymają medaliki).
 11. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża pani Genowefy Pieszko. Będzie to I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic po każdej Mszy św.
 12. Jak co roku, w pierwszą niedzielę grudnia przyjedzie do nas kleryk z WSD, aby w imieniu rektora podziękować za wsparcie, jakiego udzielamy naszemu seminarium duchownemu. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na WSD.
 13. U ministrantów przed kościołem można nabywać świece wigilijne – Caritas – jest to forma pomocy dzieciom najbiedniejszym – cena 6 zł. – koszt jednego posiłku dla dziecka.
 14. Nasze prace przy odnowieniu sanktuarium pomału dobiegają końca. Wracają odnowione elementy ołtarza, finalizują się prace związane z chórem. W piątek daliśmy do odnowienia tabernakulum. Udało się przyciąć lipy. Będą one jeszcze powiązane linami. Na ten cel z Urzędu Ochrony Środowiska otrzymaliśmy dotację 30 tyś. złotych, ponieważ nasze lipy są pomnikami przyrody.
 15. W styczniu od 21 do 28.01.2017 r. Wydział katechetyczny naszej diecezji organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki to 1200 zł. i 490$. Szczegóły możemy znaleźć na stronie internetowej Kurii Przemyskiej. Żeby dodać odwagi chętnym to powiem, że ja będę na tej pielgrzymce.
 16. W tym roku do zrobienia Szopki Bożonarodzeniowej zapraszamy połowę Jodłówki od kapliczki na górze do kapliczki przy szkole. Zapraszam wiec mieszkańców tego terenu na spotkanie organizacyjne na środę po Mszy św. wieczornej.
 17. W okresie Adwentu, jak co roku, p. Kościelny i p. Organista będą roznosić opłatki. Ofiary składane im z tej okazji stanowią część ich wynagrodzenia za pracę na rzecz parafii. Bardzo prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

  Intencje Mszalne

  27.11 Niedziela

   

   

   

   7.00

   9.00

    11.00

   16.00

  Pro populo

  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie Boże błog opiekę MBP dla Małgorzaty i Jacka w 3 rocz. ślubu
  Zbiorowa

  28.11

  PONIEDZIAŁEK

   

  7.00

   17.00


  17.00

  +Genowefa Kiwacka int. od sasiadów

  +Zdzisław ,Helena, +Stanisław dusze Panu Bogu wiadome i zmarłych z rodziny

  O zdrowie Boże błog i szczęśliwe rozwiązanie dla Gabrieli

   

  29.11

  WTOREK

   

  7.00

    17.00


  17.00

  +Genowefa Kiwacka int. od sąsiadów

  Dziękczynna z prośbą o zdrowie Boże błog opiekę MBP dla Lenki w 1 rocz urodzin

  +Zofia Kiper int. od Katarzyny z Janem z dziećmi

   

  30.11

  ŚRODA

  7.00

   17.00

    17.00

   

  +Genowefa Kiwacka int. od Kiwackich i Mikłasz

  +Zbigniew, +Stanisława Sałaga i Boże błog w rodzinie

  Dziękczynna z prośbą o zdrowie Boże błog opiekę MBP dla rodziny Domszych i Przytułów

   

   

  1.12

  CZWARTEK

   

  7.00

  17.00

   17.00

   

  +Mieczysław +Elzbieta Adamczyk

  +Antoni i +Paulina Kucab i zmarłych z całej rodziny

  +Genowefa Kiwacka int. od koleżanek i kolegi z pracy Lucyny

   

   

  2.12

  Piątek

   

  7.00

   17.00

    17.00

   

  +Genowefa Kiwacka int. Teresy z rodziną

  O zdrowie Boże błog. Opiekę MBP dla rodziny Krowickich

  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę MBP dla rodziny Gargałów

   

  3.12

  SOBOTA

   

   

   

   

  7.00

   
  17.00

    17.00

   

  O zdrowie Boże błog. dla babci Janiny i rodziny oraz dla Beaty Wacława Piotra Patrycji Pawła Płomka

  +Genowefa Kiwacka int. od Janiny Kucab

  O Boże błog. opiekę MBP dla małżeństwa Agnieszki i Marii oraz o dar potomstwa

  4.12

  NIEDZIELA

   

  7.00

   9.00

   
   11.00

   16.00

  Antoni Babiś w 2 rocz. śm.

  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie Boże błog opiekę MBP dla Barbary i Leszka i ich dzieci

  Pro populo

  Zbiorowa