8 Niedziela Zwykła 26 lutego 2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazy do 8 niedzieli zwykłej

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość. Jest to ważny czas dla naszego narodu i każdego z nas. Warto całym sercem włączyć się w tę wspólną modlitwę Kościoła by wyprosić trzeźwość dla siebie i dla wszystkich rodzin. W szczególny sposób módlmy się o trzeźwość w naszej parafii gdzie pijaństwo zbiera tragiczne żniwo- ilość rozbitych małżeństw, samobójstw, skrzywdzonych dzieci, zagubionej młodzieży.
 2. Dzisiaj o godzinie 15.30 Nabożeństwo różańcowe o trzeźwość.
  O 16.00 Msza św. zbiorowa.
 1. 1 marca – Środa Popielcowa – rozpoczynamy Wieki Post – czas pokuty i umartwienia. Msze św. w z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00; 9.00. i o 17.00 po niej Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Pawła II.
 2. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, – czyli trzy posiłki dziennie dla tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60.
 3. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano o 6.30. Po południu połączona ze Mszą św. o 15.30 i o 17.00.
 4. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00.
 5. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  W piątek odwiedziny chorych od 8.00.
 1. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość naszego kościoła. A na poniedziałek rano zapraszamy do posprzątania kościoła rodziny z Jodłówki od nr 238 b do nr 241. W sobotę rano rodziny od nr 242 do nr 248.
 2. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża p. Stefana Stanika. Będzie to I niedziela miesiąca – Zmiana tajemnic różańcowych po każdej Mszy św. Od kwietnia zmiany tajemnic będą w każdą I środę miesiąca.
 3. W sobotę 4 marca obchodzić będziemy święto św. Kazimierza Królewicza. Dzień imienin ks. prałata Kazimierza Wójcikowskiego – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. wieczornej o 17.00.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić:

– Wojciech Tomasz Olszański, kawaler s. Krzysztofa i Zofii, ur. 6.12.1990
zam. w Jodłówce i Katarzyna Barbara Świrk, panna, c. Wojciecha i Stanisławy, ur. 21.12.1990 r. zam. w Kramarzówce. Zapowiedź II.

– Jakub Michał Jarosz, kawaler, s. Stanisława i Aleksandry, ur. 1.10.1990 r.
zam. w Pruchniku i Katarzyna Diana Babiś, panna, c. Stanisława i Barbary, ur. 17.10.1990 r. zam. w Świebodnej. Zapowiedź II.