XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpnia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  O 17.00 Msza św. zbiorowa.
 2. Msze św. w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00.
 3. We wtorek wspomnienie św., Jana Vianneya, patrona proboszczów.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i św. Jana Pawła II.
 5. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, tradycyjnie przeżywany w Kościele w Polsce, jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia całkowitej lub chociażby częściowej abstynencji, ofiarujmy to jako dar dla Boga i Matki Najświętszej, wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w naszym narodzie i w intencji osób uzależnionych.
  Problemem alkoholowy w Polsce dotyka każdą rodzinę także w naszej parafii. Dlatego jako nasze przygotowanie do misji św. proponuję by każdy z nas podjął konkretne kroki w walce z tym nałogiem.
  Modlitwa za konkretną osobę uzależnioną.
 6. Częstsze uczestnictwo we Mszy św. w tygodniu.
  3. Reagowanie na przypadki sprzedaży alkoholu czy papierosów nieletnim.
 7. Podjęcie abstynencji przynajmniej do misji św.
 8. W pierwszy Czwartek Miesiąca wypada święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której modlić się będziemy i trzeźwość a także o Boże błogosławieństwo dla nowego prezydenta Polski, który w tym dniu będzie zaprzysiężony.
 9. W tym tygodniu wypada I Piątek Miesiąca Zachęcamy do spowiedzi św. Odwiedziny chorych będą od godziny 8.00.
 10. Dzisiaj jest możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami.
 11. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża pana Mieczysława Kucab. Prosimy także tę różę o dyżur w sanktuarium w godz. od 14.00 do 16.00.
 12. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość kościoła. Na sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) prosimy rodziny od nr. 124 a do 140.
 13. W przyszłą sobotę chcielibyśmy posprzątać teren wokół sanktuarium, dlatego bardzo prosimy rodziny od numeru 150 do 200, na godzinę 8.00. Prosimy wziąć ze sobą grabki łopaty, kosiarki.
 14. W dniu 10 sierpnia, tradycyjnie będziemy gościć pielgrzymów z Sarzyny idących na Kalwarię Pacławską.( około 70 osób). Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii rodzin, które przyjęłyby pątników na nocleg w nocy z 10/11 sierpnia (poniedziałek na wtorek).
 15. Serdecznie dziękujemy pani Marii Mikłasz z Połanka. za dęba na boazerię. Potrzebujemy deski na boazerię do nowego kiosku – ofiarodawcy z góry dziękujemy.
 16. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na remont naszego sanktuarium. Składka remontowa.
 17. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów. Informujemy też, że w kiosku są do nabycia pamiątki z naszego Sanktuarium.
  Ponadto od dziś do odpustu parafialnego w kiosku można nabyć dwie książki abp. Mieczysława Mokrzyckiego, dawnego sekretarza św. Jana Pawła II, poświecone wspomnieniom o naszym Wielkim Rodaku. Cena jednej książki – 30 zł, wszystkie mają odręczny autograf Księdza Arcybiskupa, a dochód z nich przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego we Lwowie.
  Już dziś zapraszamy też na jubileusz 40-lecia koronacji naszego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Główna Msza św. odbędzie się 30.08.2015 r. o godz. 11.30.