I Niedziela Adwentu 29 listopada 2015 r.

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski 2015/2016. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła „Nowe życie w Chrystusie. Jest to trzeci rok programu duszpasterskiego przygotowującego nas do 1050 rocznicy chrztu Polski. Ojciec św. Franciszek ogłosił także Rok Jubileuszowy Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii rozpoczniemy go 13.12.2015 r., ponieważ Sanktuarium w Jodłówce jest jedną ze stacji gdzie będzie można uzyskać odpusty przekraczając drzwi naszego kościoła.
  Dzisiaj o 15.30 Rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  O 16,00 Msza św. zbiorowa.
 1. Msze św. w tygodniu o 7.00 i o 17.00 Roraty z nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach.
 2. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu dbały o czystość naszego kościoła. A na sobotę rano zapraszamy do posprzątania kościoła rodziny z Parcelacji od nr. 341 do 350. Dziękuję także za piękną dekorację kościoła na Adwent.
 1. W środę Roraty o 17.00 i nowenna do M. B. Pocieszenia. Po Mszy św. spotkanie klas I gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
 2. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych. Cieszymy się, że tak wielu z was w październiku i listopadzie rozpoczęło praktykę 9 I Piątków Miesiąca.
 3. W piątek spotkanie klas III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.
 4. W sobotę po Mszy św. do naszej parafii zapowiedział się szczególny Gość – Święty Mikołaj z aniołkami i zaprasza na spotkanie wszystkie grzeczne dzieci. Rodzice paczki mogą zostawić dla swoich pociech w zakrystii
 5. W piątek po Mszy św. spotkanie RAM.
 6. Dziękujemy za pierwsze ofiary na ogrzewanie kościoła.
 7. W okresie Adwentu, jak co roku, p. Kościelny i p. Organista będą roznosić opłatki. Ofiary składane im z tej okazji stanowią część ich wynagrodzenia za pracę na rzecz parafii. Bardzo prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
 8. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą poprowadzi róża pani Genowefa Pieszko. Będzie to I niedziela Miesiąca – Zmiana tajemnic różańcowych.
  Po Mszy św. o 9.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św.
 9. Jak co roku, w pierwszą niedzielę grudnia przyjedzie do nas kleryk z WSD, aby w imieniu rektora podziękować za wsparcie, jakiego udzielamy naszemu seminarium duchownemu. Składka z tej niedzieli będzie przekazana na WSD.
 10. W poniedziałek zbiórka ministrantów w czwartek lektorów.
 11.  8 grudnia przeżywać będziemy kolejny „Wieczór Maryjny”. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.